logo2

Przegrana z Cracovią
niedziela, 15 grudnia 2019 21:09

Zagłębie Sosnowiec przegrało z Cracovią 1:5. Jest to trzecia porażka z rzędu w meczach na własnym lodzie.

Bilans bramkowy ostatnich trzech spotkań na Stadionie Zimowym to 2 gole strzelone i... 14 straconych. To w pełni odzwierciedla aktualną sytuację drużyny Zagłębia. Ofensywnie jest nieskutecznie - sytuację są, ale brakuje wykończenia, czasem zimnej krwi. O defensywie sama za siebie mówi ilość straconych goli.

Po raz kolejny Zagłębie straciło szybko pierwsza bramkę. Sosnowiczanie próbowali doprowadzić do remisu, lecz ich ataki były rozbijane przez defensywę Cracovii bądź dobrze w bramce spisywał się Kopřiva. W trzeciej tercji w przeciągu 4 minut goście zdobyli trzy bramki. Wtedy do boksu zjechał Rafał Radziszewski zdenerwowany bezradnością i błędami graczy z pola, a jego miejsce w bramce zajął Michał Czernik. Honorowego gola dla Zagłębia zdobył Daniił Oriechin wykorzystując podanie Nikity Butsenki. Wynik strzałem do pustej bramki ustalił Damian Kapica.

Dzisiejszego wieczoru byli też w Sosnowcu wygrani. To dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych dla których zbierano dziś prezenty.

Zagłębie Sosnowiec - Comarch Cracovia 1:5 (0:1, 0:0, 1:4)

0:1 Mateusz Bepierszcz - Damian Kapica, Michal Vachovec (01:35)

0:2 Marek Tvrdoň - Miloslav Jáchym (48:19)

0:3 Zdeněk Bahenský - Jiří Gula, Adam Domogała (49:45)

0:4 Damian Kapica - Mateusz Bepierszcz, Michal Vachovec (52:19)

1:4 Daniił Oriechin - Nikita Butsenko (56:19)

1:5 Damian Kapica (57:46, do pustej bramki)

Sędziowali: Mateusz Krzywda, Mariusz Smura (główni) - Marcin Młynarski, Andrzej Nenko (liniowi)

Minuty karne: 6-12

Strzały: 24-38

Widzów: 600

Zagłębie: Radziszewski (52:19 Czernik) - Cunik, Działo; Salamon, Nahunko, Stoklasa - Kaluža (2), Podsiadło; Oriechin, Karczocha, Garszyn - Horzelski, Charousek (2); Bernacki, Butsenko, Kozłowski (2) - Sikora, Dubinin, Stojek oraz Piotrowski.

Cracovia: Kopřiva (R. Kowalówka n/g) – Jáchym, Štebih; Mikula (2), Ježek, Tvrdoň – Kruczek (2), Bychawski (2); Bepierszcz, Vachovec, Kapica – Rompkowski, Gula (2); Bahenský, Domogała, Leivo – Pač, Musioł; Gajor (4), Bryniczka, Kamiński.