logo2

Podhale wygrało z Zagłębiem
środa, 27 listopada 2019 20:33

Po zwycięstwie nad GKS Katowice Zagłębie znowu musiało przełknąć gorycz porażki. Tym razem w Nowym Targu, gdzie uległo miejscowemu Podhalu 2:6.

Sosnowiczanie w pierwszej tercji objęli prowadzenie wykorzystując grę w przewadze. Gospodarze szybko zdołali wyrównać. W drugiej tercji Podhale zdobyło 4 bramki, podczas gdy Zagłębie tylko jedną (gol w przewadze Karczochy). W trzeciej kontrolujący przebieg spotkania nowotarżanie strzelili jedną bramkę odnosząc kolejne zwycięstwo na swoim terenie.

Następne spotkanie jutro na Zimowym, w którym Zagłębie podejmie Kadrę Polski U-23.

KH Podhale Nowy Targ - Zagłębie Sosnowiec 6:2 (1:1, 4:1, 1:0)

0:1 Marek Kaluža - Daniił Oriechin (17:50, 5/4)

1:1 Jason Seed - Samu Suominen (18:28)

2:1 Krystian Dziubiński - Samu Suominen, Richard Jenčík (26:12, 5/4)

3:1 Krystian Dziubiński - Jarosław Różański (28:55)

4:1 Dylan Willick - Robert Mrugała, Richard Jenčík (33:38)

5:1 Bartłomiej Neupauer - Robert Mrugała, Kacper Guzik (35:33)

5:2 Robert Karczocha - Michał Bernacki, Siemion Garszyn (39:08, 5/4)

6:2 Jussi Nättinen - Justin Valentino, Dylan Willick (55:31, 5/4)

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Sebastian Kryś (główni), Dawid Mazur, Maciej Waluszek (liniowi)

Minuty karne: 10-12

Strzały: 45-26

Widzów: 700

Podhale: Odrobny (B. Kapica n/g) - Suominen (4), Seed; Jenčík, Wilick (2), Švec – Chaloupka, Kamienieu; Dziubiński, Neupauer, Różański – Mrugała, Sulka (2); Pettersson, Valentino, Nättinen - Słowakiewicz, Siuty, Guzik (2).

Zagłębie: Radziszewski (24:27 Czernik) - Cunik (4), Salamon; Nahunko, Tyczyński, Stoklasa - Kaluža (2), Triasunow; Oriechin, Karczocha, Garszyn - Podsiadło, Charousek (2); Kozłowski, Butsenko, Bernacki - Piotrowski, Działo; Sikora, Stojek, Jaskólski.; Lähde, Makkonen, Rajamäki - Čakajík, Jaśkiewicz; Turtiainen, Uski, Čimžar - Krężołek, Starzyński, Paszek.