Zwycięstwo Unii na Zimowym
niedziela, 27 października 2019 21:10

Drugą porażkę z rzędu ponieśli hokeiści Zagłębia. Dzisiaj musieli uznać wyższość Unii Oświęcim.

Unia w pierwszej tercji prowadziła 2:0 po bramce zdobytej w przewadze oraz po pięknym strzale pod poprzeczkę Sebastiana Kowalówki. Tuż przed końcem pierwszej tercji bramkę zdobył Filip Stoklasa po nieudanej interwencji bramkarza Unii. W drugiej odsłonie gry oba zespoły zdobyły po jednej bramce. Początek trzeciej tercji to szybko wykorzystana gra 5/4 oświęcimian. Pięć minut później błąd przy wyprowadzaniu krążka przez Zagłębie wykorzystał Dariusz Wanat. Pod koniec spotkania bramkę zdobył Dominik Nahunko. Zagłębie próbowało jeszcze manewru z wycofaniem bramkarza, lecz zemściło się to golem Patrika Luzy do pustej bramki (krążek przejechał po lodzie niemal przez całe lodowisko).

Zagłębie Sosnowiec – Re-Plast Unia Oświęcim 3:6 (1:2, 1:1, 1:3)

3:5 - Dominik Nahunko - Filip Stoklasa, Damian Tyczyński (57:31, 5/4),

3:6 - Patrik Luža - Klemen Pretnar, Clarke Saunders (59:13, 5/6, do pustej).

Sędziowali: Robert Długi, Włodzimierz Marczuk (główni) – Wojciech Moszczyński, Sławomir Szachniewicz (liniowi).

Minuty karne: 8-8.

Strzały: 39-28.

Widzów: ok. 500.

Zagłębie: Radziszewski – Cunik (2), Działo; T. Kozłowski, Bucenko, Stoklasa (2) – Kaluža, Podsiadło; Oriechin, Karczocha, Garszyn – Horzelski, Triasunow; Bernacki (2), Tyczyński, Nahunko – Khoperia; Jarosz, Salamon, Stojek (2), Jaskólski.

Re-Plast Unia: Saunders – Wanacki (2), Pretnar; Koblar, Kalan, Themár – Bezuška, Luža; S. Kowalówka (2), Trandin, Przygodzki – Zaťko, Šaur (2); Protasenja, Wanat, Malicki – M. Noworyta (2), P. Noworyta; Piotrowicz, Krzemień, Raška.