Cios za cios
sobota, 21 września 2019 09:40

Zagłębie przegrało w wyjazdowym spotkaniu z KH Energą Toruń 4:5.

Spotkanie było wyrównane a wynik w przeciągu całego meczu zmieniał się raz na korzyść gości a raz gospodarzy. Po pierwszej tercji prowadziło Zagłębie, po drugiej Toruń. Na początku trzeciej tercji znowu sosnowiczanie wyszli na prowadzenie, jednak nie wywieźli z grodu Kopernika chociażby punktu, gdyż dwa gole Michała Kalinowskiego przesądziły o porażce Zagłębia.

Kolejne spotkanie w Sosnowcu w niedzielę o 17:00. Przeciwnikiem Zagłębia będzie Lotos PKH Gdańsk.

KH Energa Toruń - Zagłębie Sosnowiec 4:3 (1:2, 2:0, 2:2)

4:4 Michał Kalinowski (47:42),

5:4 Michał Kalinowski - Artiom Smirnow, Jegor Fieofanow (58:48, 5/4).

Sędziowali: Patryk Kasprzyk, Maciej Pachucki (główni) - Maciej Byczkowski, Grzegorz Cytawa (liniowi)

Minuty karne: 8-12

Strzały: 38-31

Widzów: 1900

KH Energa Toruń: Spěšný (Bojanowski n/g) –  Jerjomienko (2), Kozłow; Pozdjankow, Fraszko, Sokołow – Griebieniuk (4), Smirnow; Wołżankin, Fieofanow, M. Kalinowski – Szkodenko, A. Jaworski; J. Jaworski, Sarietdinow (2), Minge – Skólmowski, Zieliński; Mazurkiewicz, Olszewski, Naparło.

Zagłębie Sosnowiec: Radziszewski (Czernik n/g) - Cunik, Turoň (2); Kozłowski, Słaboń (2), Salamon - Kaluža (2), Triasunow; Oriechin, Karczocha, Garszyn - Charousek (2), Podsiadło; Bernacki, Butsenko, Stoklasa - Działo, Horzelski (2); Sikora (2), Stojek, Nahunko.