Udana inauguracja sezonu
niedziela, 15 września 2019 21:00

Dzisiejszym spotkaniem z Podhalem w Nowym Targu hokeiści Zagłębia rozpoczęli sezon hokejowy 2019/2020. W pierwszym meczu spisali się znakomicie wygrywając 3:2.

Zagłębie prowadziło 2:0 po bramkach zdobytych w liczebnym osłabieniu. W pierwszej tercji gola zdobył Tomasz Kozłowski, w drugiej Filip Stoklasa. Na kontaktową bramkę Krystiana Dziubińskiego odpowiedział Nikita Butsenko. W końcówce spotkania Podhale wycofało bramkarza co połowicznie się opłaciło, gdyż gospodarze zdołali strzelić kontaktowego gola jednak do remisu nie udało im się doprowadzić.

We wtorek Zagłębie rozegra swój pierwszy mecz przed własną publicznością, a rywalem będzie JKH Jastrzębie. Początek spotkania o godzinie 19:00.

Podhale Nowy Targ – Zagłębie Sosnowiec 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

0:1 Tomasz Kozłowski - Błażej Salamon (18:59, 4/5)

0:2 Filip Stoklasa (25:46, 4/5)

1:2 Krystian Dziubiński - Filip Wielkiewicz (37:32)

1:3 Nikita Butsenko - Filip Stoklasa, Łukasz Podsiadło (53:34)

2:3 Maciej Sulka - Santeri Arousva, Alexander Pettersson (58:48)

Sędziowali: Grzegorz Cudek, Tomasz Radzik (główni) - Artur Hyliński, Mariusz Smura (liniowi)

Minuty karne: 4-8

Strzały: 36-20

Widzów: 900

Podhale: Odrobny – Suominen, Mrugała; Švec, Dziubiński, Worwa – Arousva, Kamienieu; Franek, Neupauer, Guzik – Wsół, Sulka (2); Jenčík, Pettersson, Wielkiewicz (2) oraz Siuty, Słowakiewicz.

Zagłębie: Radziszewski – Cunik, Horzelski; Kozłowski, Słaboń, Salamon – Kaluža, Triasunow; Oriechin, Korczocha, Garszyn – Charousek, Podsiadło; Bernacki (2), Butsenko (2), Stoklasa (2) – Działo, Nahunko; Sikora (2), Stojek, Jaskólski.