banner
logo2
 
Co słychać w Zagłębiu?
poniedziałek, 05 sierpnia 2019 19:42

Hokeiści Zagłębia w dobrych nastrojach przygotowują się do nadchodzącego sezonu. Za nimi tak nielubiane ćwiczenia „na sucho” czy badania wydolnościowe. Od niedawna trenują już na lodzie Stadionu Zimowego. Treningi odbywają się dwa razy dziennie.

Przypomnijmy, że Zagłębie utrzymało się w PHL wobec wycofania się z rozgrywek Orlika Opole i przedwczesnego zakończenia fazy play-out. Następnie w czerwcu spełniło wymogi licencyjne na grę w ekstraklasie hokejowej. Już wtedy trwały roszady w składzie. Odszedł m.in. Denis Akimoto, Vladimir Luka czy Tomas Kana. Na tafli nie zobaczymy również Jakuba Jaskólskiego, który (jak już informowaliśmy) zakończył swoją przygodę z hokejem. W składzie pojawiło się rosyjskie trio (Garszyn, Karczocha, Oriechin), które w minionym sezonie w barwach toruńskiego klubu było bardzo skuteczne w przeciągu całego sezonu zasadniczego. Jest również obrońca Matej Cunik (poprzednio MH Automatyka). Do klubu powrócił Dominik Nahunko.

Niewielkie zmiany w sztabie szkoleniowym. Do drużyny dołączył nowy fizjoterapeuta Krzysztof Ritszel.

Celem na zbliżający się sezon to zajęcie minimum 6 miejsca w lidze. Z racji tego, że kadra liczy ponad 30 graczy, postanowiono wystawić również zespół w I lidze. W nim będą grać zawodnicy, którzy nie załapią się do składu ekstraligowego oraz juniorzy.

Być może Zagłębie wzmocni się jeszcze jakimiś zawodnikami. Przed nimi okres rozgrywania sparingów, podczas których szansę na pokazanie swoich umiejętności dostaną testowani gracze. Pierwszy sparing już w środę w Oświęcimiu.

Aktualna kadra Zagłębia:

Rafał Radziszewski, Michał Czernik, Marcel Kotuła, Danił Oriechin, Robert Karczocha, Siemion Garszyn, Tomasz Kozłowski, Damian Słaboń, Błażej Salamon, Matej Cunik, David Turoń, Nikita Butsenko, Filip Stoklasa, Łukasz Podsiadło, Kamil Charousek, Michał Bernacki, Łukasz Rutkowski, Adam Jaskólski, Marcin Horzelski, Adrian Duszak, Kamil Sikora, Andrzej Stojek, Dominik Nahunko, Armen Khoperia, Michał Domogała, Mariusz Piotrowski, Vasilii Yerassov, Patryk Jarosz, Marcel Hyla, Michał Działo, Aleksander Gniewek, Marek Kaluža, Jakub Blanik, Vyacheslav Tryasunov (zawodnik testowany).