Play-off nie dla Zagłębia
niedziela, 03 lutego 2019 20:31

W decydującym meczu o awans do ćwierćfinału play-off Zagłębie Sosnowiec przegrało z Unią Oświęcim 5:2.

Początek spotkania był fatalny dla Zagłębia, gdyż w niespełna 5 minut od rozpoczęcia gry stracili trzy bramki. Druga tercja przywróciła nieco nadziei sosnowiczanom na korzystny wynik po dwóch golach zdobytych podczas gry w przewagach. W trzeciej Unia zaliczyła dwa trafienia (w tym jedno do pustej bramki po wycofaniu Radziszewskiego z bramki). Zwycięstwo to daje Unii awans do ćwierćfinału play-off, natomiast Zagłębie będzie musiało walczyć o pozostanie w PHL w spotkaniach play-out.

Unia Oświęcim – Zagłębie Sosnowiec 5:2 (3:0, 0:2, 2:0)

5:2 - Jan Daneček - Sebastian Kowalówka, Kamil Paszek (57:39),

Sędziowali: Przemysław Kępa, Tomasz Radzik (główni) – Paweł Kosidło, Wiktor Zień (liniowi).

Minuty karne: 10-6.

Strzały: 38-22.

Widzów: ok. 1800.

Unia: Fikrt – Vehmanen, Šaur (2); Tabaček, Kiilholma, Themár – Bezuška (4), König; Adamus, Trandin, Przygodzki – A. Kowalówka (2), Maciejewski; Piotrowicz (2), Daneček, S. Kowalówka oraz Paszek i Malicki.

Trener: Witold Magiera.

Zagłębie: Radziszewski – Turoň,  Pavúk; Stoklasa, Káňa, Luka – Akimoto, Podsiadło (2); T. Kozłowski, Słaboń, Salamon – Charousek, Działo; Butsenko (2), Rutkowski, Bernacki – Horzelski, Gniewek; Stojek, Sikora, A. Jaskólski (2).

Trener: Marcin Kozłowski.