Drugi mecz dla Zagłębia
piątek, 01 lutego 2019 22:10

Zagłębie Sosnowiec wyrównało stan rywalizacji w rundzie pre play-off pokonując na własnym lodzie Unię Oświęcim 5:3.

Mecz dobrze ułożył się dla Zagłębia, które w pierwszej tercji prowadziło trzema bramkami. Goście odpowiedzieli golem w końcówce tej części odsłony. W drugiej tercji sosnowiczanie zdobyli dwie bramki, w tym jedną grając w liczebnym osłabieniu. W trzeciej Unia zdołała zdobyć dwa gole, lecz to było wszystko na co było dziś stać przyjezdnych. Decydujące spotkanie o awansie do play off w niedzielę w Oświęcimiu.

Zagłębie Sosnowiec – Unia Oświęcim 5:3 (3:1, 2:0, 0:2)

5:2 - Aleksiej Trandin - Martin Przygodzki, Andrej Themár (41:27, 5/4),

5:3 - Dawid Maciejewski - Peter Bezuška, Aleksiej Trandin (59:59).

Sędziowali: Paweł Meszyński, Maciej Pachucki (główni) – Maciej Byczkowski, Dariusz Pobożniak (liniowi).

Minuty karne: 18–12.

Strzały: 44-33.

Zagłębie: Radziszewski (2) – Turoň (2), Pavúk (2); Stoklasa, Káňa (6), Luka – Akimoto, Podsiadło; Kozłowski, Słaboń, Salamon – Charousek, Działo; Bucenko, Rutkowski, Bernacki (2) – Horzelski, Gniewek; Stojek, Sikora (4), A. Jaskólski.

Trener: Marcin Kozłowski.

Unia: Fikrt – Šaur, Vehmanen (2); Themár, Trandin (2), Przygodzki – P. Bezuška (2), Maciejewski; Tabaček, Daneček, S. Kowalówka – Paszek, A. Kowalówka; Piotrowicz, Kiilholma (4), Adamus – Gruszka, Malicki (2), Wanat.

Trener: Witold Magiera.