Cios za cios
piątek, 02 listopada 2018 22:08

Zagłębie Sosnowiec po zaciętym i wyrównanym meczu przegrało po dogrywce z Unią Oświęcim 2:3.

Po pierwszej tercji Zagłębie przegrywało jedna bramką. Gole Pędrasia i Luki dały kibicom nadzieję na korzystny wynik. Na 10 minut przed końcem Unia wyrównała a w doliczonym czasie gry przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę.

W niedzielę Zagłębie zagra na wyjeździe z JKH.

Zagłębie Sosnowiec – Unia Oświęcim 2:3 d. (0:0, 1:1, 1:1, d. 0:1)
0:1 - Andrej Themár - Jakub Šaur (24:33),
1:1 - Kamil Pędraś - Patryk Jarosz, Łukasz Rutkowski (34:08),
2:1 - Vladimír Luka - Tomáš Káňa, Damian Słaboń (42:50, 5/4)
2:2 - Iiro Vehmanen - Jan Daneček, Sebastian Kowalówka (50:09, 5/4),
2:3 - Jan Daneček - Dawid Maciejewski (63:44),

Sędziowali: Włodzimierz Marczuk (główny) - Piotr Matlakiewicz, Dawid Pabisiak (liniowi).
Minuty karne: 6-10.
Strzały: 42-50.
Widzów: ok. 800.

Zagłębie: Radziszewski – Działo, Charousek (2); Bernacki, Słaboń, T. Kozłowski – Martinka, Kaluža; Luka, Káňa, Sikora (2) – Horzelski, Podsiadło; Jaskólski, Rutkowski, Butsenko – Domogała, Gniewek; Pędraś, Znosko, Jarosz.
Trener: Marcin Kozłowski.

Unia: Fikrt (2) – Maciejewski (2), Šaur; Tabaček, Kiilholma, Themár – Ježek, Vehmanen; S. Kowalówka (2), Daneček, Malicki (2) – A. Kowalówka,  Gabryś; Adamus (2), Wanat, Piotrowicz – Bezuška, M. Noworyta; Gruszka, Dudkiewicz, Paszek.
Trener: Jiří Šejba.