Beniaminek postawił się mistrzowi
piątek, 12 października 2018 21:53

Zagłębie Sosnowiec przegrało dziś z GKS Tychy 5:6. Hat tricka w dzisiejszym spotkaniu zdobył Tomáš Káňa.

W dzisiejszym spotkaniu kibice zobaczyli aż 11 goli. Goście w niespełna 8 minut gry wyszli na 3-bramkowe prowadzenie. Hokeiści Zagłębia mozolnie odrabiali straty i w połowie meczu doprowadzili do remisu. Pod koniec drugiej tercji znów prowadził GKS. Tyscy zawodnicy nie oddali prowadzenia już do końca spotkania, mimo ambitnej pogoni Zagłębia.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 5:6 (1:3, 2:1, 2:2)
0:1 Tomáš Sýkora - Filip Komorski, Andrij Michnow (03:53)
0:2 Bartłomiej Pociecha - Michael Cichy, Alexander Szczechura (07:23, 5/4)
0:3 Filip Komorski - Peter Novajovský, Tomáš Sýkora (07:59)
1:3 Tomáš Káňa - Vladimír Luka (15:10, 4/5)
2:3 Michał Bernacki - Michał Działo, Damian Słaboń (24:21)
3:3 Tadeáš Jaroš - Marek Kaluža, Vladimír Luka (28:25, 5/4)
3:4 Bartłomiej Pociecha - Alexander Szczechura, Gleb Klimienko (39:10, 5/4)
3:5 Michael Cichy (49:20, rzut karny)
4:5 Tomáš Káňa - Lukáš Martinka, Vladimír Luka (49:34, 5/4)
4:6 Tomáš Sýkora - Andrij Michnow, Filip Komorski (54:15)
5:6 Tomáš Káňa - Vladimír Luka, Tadeáš Jaroš (59:43, 5/4)

Sędziowali: Michał Baca (główny) - Rafał Noworyta, Szymon Urbańczyk (liniowi)
Minuty karne: 12-10
Strzały: 40-50
Widzów: 800

Zagłębie: Radziszewski (Czernik n/g) - Działo, Charousek; Bernacki (2), Słaboń (2), T. Kozłowski - Martinka, Kaluža; Luka, Káňa (2), Jerassow - Horzelski (4), Podsiadło; A. Jaskólski, Rutkowski (2), Jarosz - Duszak, Domogała; Pędraś, Jaroš, Gniewek.
Trener: Marcin Kozłowski

GKS Tychy: Lewartowski (Murray n/g) - Pociecha, Ciura; Sýkora, Komorski, Michnow - Bryk, Bizacki; Gościński (4), Rzeszutko, Bagiński - Kotlorz, Novajovský; Klimienko (2), Cichy, Szczechura - Dorofiejew, Kolarz (2); Kogut, Galant, Witecki.
Trener: Andrej Husau.