Idą jak burza, znów strzela Kaluža
piątek, 05 października 2018 20:35

Trwa zwycięska passa hokeistów Zagłębia. Dzisiaj po emocjonującej walce pokonali w rzutach karnych drużynę KH Energa Toruń 5:4.

To drugie zwycięstwo Zagłębia z rzędu na wyjeździe. Po bezbramkowej pierwszej tercji w drugiej i trzeciej padały po cztery gole. Toruń w tym spotkaniu zawsze wychodził na prowadzenie, na szczęście Zagłębie potrafiło skutecznie odpowiedzieć. Trzy bramki dla gości padły w okresie gry z przewagą jednego zawodnika. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i o końcowym wyniku zdecydowały rzuty karne. Te skuteczniej wykonywali sosnowieccy gracze (dwa trafienia Vladimira Luki).

KH Energa Toruń - Zagłębie Sosnowiec 4:5 k. (0:0, 2:2, 2:2, d. 0:0, k. 1:2)
1:0 Robert Karczocha - Dienis Trachanow, Daniił Oriechin (22:57)
1:1 ŁukasZ Rutkowski - Adam Jaskólski, Łukasz Podsiadło (26:42)
2:1 Siemion Garszyn - Daniił Oriechin, Robert Karczocha (29:25)
2:2 Tomáš Káňa - Vladimir Luka (35:53, 5/4)
3:2 Adrian Jaworski - Marcin Wiśniewski (44:49)
4:2 Daniił Oriechin - Siemion Garszyn, Dienis Trachanow (46:49)
4:3 Marek Kaluža - Vladimir Luka, Tadeáš Jaroš (50:08, 5/4)
4:4 Marek Kaluža - Vladimir Luka, Tomáš Káňa (55:21, 5/4)