banner
logo2
 
Rewolucja w Zagłębiu
czwartek, 14 czerwca 2018 21:33

Zagłębie Sosnowiec będzie klubem wielosekcyjnym. Do spółki miejskiej, zarządzającej sportem, na początku lipca zostanie włączona hokejowa drużyna. Tymczasem działacze wraz z trenerami budują drużynę, której celem będzie wygranie pierwszoligowych rozgrywek i tym samym awans do Polskiej Hokej Ligi.

Prezydentowi Sosnowca Arkadiuszowi Chęcińskiemu zależy na stworzeniu mocnej drużyny hokejowej. Zwłaszcza, że pod koniec roku ruszy budowa Zagłębiowskiego Parku Sportowego, na który mają składać się nowoczesny stadion piłkarski, hala i lodowisko.

– Na razie będą to dwie sekcje, piłka nożna i hokej. O szczegółach nie chciałbym jednak mówić za wcześnie – zaznacza w rozmowie ze „Sportem” prezydent Chęciński.

Sosnowiczanie w nadchodzącym sezonie będą występować w pierwszej lidze. Chcą wygrać te rozgrywki i awansować do PHL. W tym właśnie celu pozyskali Łukasza Podsiadłę, a blisko podpisania nowych umów są Rafał Radziszewski i Damian Słaboń. Z Polonii Bytom powrócił Tomasz Kozłowski, a ponadto wkrótce do zespołu powinien dołączyć Czech Vladimir Luka, któremu szefostwo klubu oferuje trzyletni kontrakt.

– Mamy plan, żeby drużyna, którą w tej chwili budujemy mogła funkcjonować nie tylko przez sezon. Na razie bez zbędnego szumu robimy swoje i układamy klocki – mówi Marcin Kozłowski, trener Zagłębia.

– Jest coraz lepiej, ale na konkrety będziecie musieli jeszcze poczekać. Musimy wszystko dopracować – dodał.

Na razie pod okiem duetu trenerskiego Marcin Kozłowski - Jarosław Frączek do sezonu przygotowuje się 23 zawodników.

Bramkarze:

Rafał Radziszewski, Michał Czernik, Wojciech Pasek.

Obrońcy:

Jakub Jaskólski, Łukasz Podsiadło, Mateusz Kafel, Adam Kołodziej, Kamil Charousek, Michał Działo, Adrian Duszak.

Napastnicy:

Paweł Goździewicz, Aleksander Gniewek, Łukasz Rutkowski, Tomasz Kozłowski, Andrzej Stojek, Patryk Jarosz, Adam Jaskólski, Damian Słaboń, Kamil Pędraś, Tobiasz Bernat, Michał Bernacki, Mariusz Piotrowski, Kamil Sikora.

HOKEJ.NET