banner
logo2
 
Zmarł Andrzej Strzelecki
poniedziałek, 12 lutego 2018 07:32

9 lutego w Chicago USA odbył się pogrzeb wieloletniego zawodnika sekcji hokeja na lodzie "Zagłębia Sosnowiec" - Andrzeja Strzeleckiego.

 

Kilkanaście lat reprezentował barwy Zagłębia Sosnowiec. Zaczynał w 1961 roku w drużynie juniorów (wtedy Stali Sosnowiec), a karierę zakończył jako senior w 1975 roku.Kilkaset razy wychodził na lód i strzelał bramki prowadząc drużynę z Sosnowca od juniorów, poprzez ligę okręgową aż do I ligi PZHL.Pierwszym trenerem klubowym był Tadeusz Maślak, potem Alfred Gęsiniec, Augustyn Skurski oraz Czech Frentl Tikal i Mieczysław Chmury.

 

Wraz z bratem Franciszkiem grali w ataku i mieli spory wpływ na rozwój hokeja w naszym mieście. Dzięki zaangażowaniu ojca - Jerzego Strzeleckiego (nauczyciela i v-ce dyrektora Technikum Energetycznego )w sportowy rozwój synów, na kortach ziemnych Klubu Kotlarza na Pogoni, powstało sezonowe lodowisko.Tam obaj bracia po okiem ojca, stawiali swoje pierwsze kroki na lodowej tafli. Dzięki temu właśnie obiektowi znajdującego się przy ulicy Gołębiej (obecnie Szpaków) do reprezentacji GKS Zagłębie Sosnowiec trafiło trzech hokeistów:Andrzej i Franciszek Strzeleccy oraz Leszek Kotasiński, a wielu młodych ludzi zaraziło się tym sportem.

 

Andrzej Dobrze radził sobie również na korcie i często wspomagał drużynę tenisa ziemnego pod okiem trenera Henryka Skoneckiego. Sportowa kariera nie przeszkodziła mu skończyć AGH w Krakowie/filia w Dąbrowie Górniczej.Po zakończeniu przygody ze sportem, pracował w dozorze Kopali Węgla Kamiennego Sosnowiec. W 1978 został Dyrektorem MOSiR Sosnowiec. Od 1994 roku mieszkał z rodziną w Stanach Zjednoczonych.

Informacja nadesłana