Emocji nie brakowało
niedziela, 22 lutego 2015 21:47

Jedenaście bramek padło podczas dzisiejszego spotkania, w którym hokeiści sosnowieckiego Zagłębia pokonali KTH Krynica 7:4 (4:1, 2:0, 1:3). Dwie pierwsze tercje należały do naszych zawodników, w trzeciej „do głosu” doszli rywale.

Spotkanie ułożyło się po myśli sosnowiczan, którzy po pięciu minutach prowadzili już dwoma bramkami. Najpierw po szybkiej dwójkowej akcji do siatki trafił Marcin Kozłowski, a chwilę później błąd obrońcy KTH wykorzystał Łukasz Rutkowski. Goście próbowali nawiązać walkę, czego efektem była kontaktowa bramka Marka Bryły podczas gry w liczebnej przewadze.

Zagłębie przez kolejne minuty nie pozwoliło rywalowi na zbyt wiele często atakując bramkę Nikifora Szczerby. Pięć bramek sprawiło, że na początku trzeciej odsłony podopieczni Mieczysława Nahunko prowadzili już 7:1. Wysokie prowadzenie lekko rozluźniło szyki sosnowiczan co wykorzystali goście, którzy w przeciągu pięciu minut trzykrotnie pokonali Tomasza Dzwonka. Wypracowana przewaga w dwóch pierwszych tercjach sprawiła, że rywal nie był w stanie doprowadzić do wyrównania.

Przysłowiową wisienką na torcie był pojedynek pięściarski Tobiasza Bernata z Valentinem Aleksyukiem. Zawodnicy po szybkiej wymianie ciosów zostali odesłani na ławkę kar z indywidualnymi karami za niesportowe zachowanie.

- Po dobrym początku można powiedzieć, że temperatura pojedynku bardzo spadła. Z drugiej strony nie powinno się to zdarzyć i powinniśmy w takim samym nastawieniu grać przez całe spotkanie. Denerwujący jest fakt, że łapiemy idiotyczne kary, a rywal umiał to wykorzystać. Mając w perspektywie play-offy nie można pozwolić sobie na taką grę – podsumował pojedynek trener Zagłębia Sosnowiec, Mieczysław Nahunko.

Spotkania z Krynicą były ostatnimi w sezonie regularnym na „Stadionie Zimowym”. W przyszły weekend rozgrywki zasadnicze sosnowiczanie zakończą wyjazdowymi pojedynkami z UKH Dębica.

HK Zagłębie Sosnowiec - 1928 KTH Krynica 7:4 (4:1, 2:0, 1:3)

Bramki dla Zagłębia: Kozlowski, Rutkowski(dwie), Dołęga, Jarnutowski, Białek oraz Duszak.

HK Zagłębie Sosnowiec: Tomasz DZWONEK - Szymon URBAŃCZYK, Piotr CINALSKI, Sebastian BACA, Łukasz ZACHARIASZ, Marcin KOZŁOWSKI - Oskar KRAWCZYK, Łukasz MEJKA, Jarosław DOŁĘGA, Łukasz RUTKOWSKI, Adam JASKÓLSKI - Jakub JASKÓLSKI, Kamil DUSZAK, Dominik NAHUNKO, Andrzej STOJEK, Tobiasz BERNAT - Mateusz BIAŁEK , Łukasz KISIEL, Michał JARNUTOWSKI, Mateusz BERNAT