logo2

Zagłębie górą w meczu przyjaźni
sobota, 15 listopada 2014 21:00

Hokeiści Zagłębia pokonali w sobotnim spotkaniu Legię Warszawa 7:1. Choć na lodzie spotkały się drużyny, których kibice ze sobą sympatyzują, to w ferworze walki na tafli nie brakowało ostrych starć.

Mecz był jednostronny, a szans na podwyższenie rezultatu sosnowiczanie mieli o wiele więcej. Wynik pojedynku już w pierwszej minucie otworzył Łukasz Rutkowski, który mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Bartoszowi Mazie. Podobnie skuteczny w 11 minucie okazał się Michał Stokłosa, który podwyższył na 2:0. Dwie minuty później sosnowiczanie prowadzili już trzema bramkami, gdy po szybkiej kontrze strzałem „ ze ściąganej” krążek do siatki skierował Marcin Kozłowski. Goście odpowiedzieli w 17 minucie, gdy po składnej dwójkowej akcji Michała Kielera pokonał Ilya Vecher. Wynik tercji podczas gry w osłabieniu ustalił Sebastian Wrana.

Wrana ponownie do siatki trafił w 26 minucie wykorzystując z kolei podwójną przewagę Zagłębia. W drugiej tercji padła jeszcze tylko jedna bramka, a jej autorem po raz drugi był Rutkowski.

Wynik pojedynku pod koniec meczu ustalił Mateusz Bernat.

- Tak naprawdę mimo wysokiego wyniku nie jesteśmy tak do końca zadowolenia. Sytuacji było nadmiar i w kilku z nich powinny paść kolejne gole. Jak widać określone, indywidualne warunki i umiejętności często decydują w kluczowych momentach. Drużyna realizowała dzisiaj założenia dotyczące wyjścia z tercji i ataku rywala – powiedział po meczu szkoleniowiec Zagłębia, Meczysław Nahunko.