Dogonili, lecz przegrali
niedziela, 26 października 2014 19:52

Zagłębie Sosnowiec w dzisiejszym meczu poległo w Gdańsku. Mimo, że przegrywając 0:4 sosnowiczanie doprowadzili do remisu to jednak ostatecznie gospodarze zjechali z lodu jako zwycięzcy.

Po pierwszej tercji zawodnicy Stoczniowca prowadzili już 3:0, a na początku drugiej odsłony o jedną bramkę podwyższyli swoje prowadzenie. Taki obrót wydarzeń na lodzie nie zniechęcił podopiecznych Mieczysława Nahunko, którzy podczas tercji nawiązali kontakt z rywalem kolejno strzelając trzy bramki. Gdy na początku ostatniej tercji do remisu doprowadził Kamil Duszak wydawało się, że podobnie jak w sobotę Zagłębie będzie w stanie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Niestety na siedem minut przed końcem meczu Jakub Serwiński ustalił wynik meczu strzelając gola dla Stoczniowca.

Stoczniowiec Gdańsk – Zagłębie Sosnowiec 5:4 (3:0, 1:3, 1:1)

Bramki dla Zagłębia: Rutkowski, Kisiel oraz Duszak (dwie)

Zagłębie: Białek (od 10 min. Kieler) - Kafel, Starostecki, Kozłowski, Zachariasz, A. Jaskólski - J. Jaskólski, Krawczyk, Rutkowski, Jarnutowski, Nahunko - Krupiński, Duszak, Bernat, Kisiel, Stokłosa oraz Stojek, Wrana.