IL: zmienne szczęście sosnowiczan
niedziela, 28 września 2014 17:36

Za nami pierwsze pełne kolejki rozgrywek I ligi. Punktowały w nich wszystkie sosnowieckie zespoły.

W dobrych nastrojach z Torunia będzie wracać Zagłębie. Drużyna Mieczysława Nahunki zdobyła w mieście Kopernika cztery punkty. To cenna zdobycz, zwłaszcza, że w toruńskim zespole upatrujemy głównego konkurenta w walce o awans.

Sobotnie spotkanie mogło zakończyć się spektakularnym sukcesem, a okazało się skromnym, szczęśliwym zwycięstwem. W 42. minucie, po bramkach Jarnutowskiego, Adama Jaskólskiego, Cinalskiego, Stokłosy i Bacy, Zagłębie prowadziło z KS Toruń już 5:1. Potem inicjatywę przejęli jednak miejscowi. Na osiem minut przed końcem, po golu Kalinowskiego, „Stalowe Pierniki” doszły nasz zespół na jedną bramkę. Sosnowiczanie uniknęli jednak kolejnych błędów i utrzymali do końca prowadzenie.

Nieco inny przebieg miał niedzielny rewanż. Żadna z drużyn nie prowadziła w nim różnicą większą, niż jeden gol. O końcowym sukcesie gospodarzy przesądziła dyspozycja Daniela Minge. 25-letni napastnik strzelił dla toruńskiej ekipy trzy gole, w tym tego najważniejszego – złotego, w 3. minucie dogrywki.

Po dwóch pierwszych spotkaniach, najskuteczniejszym zawodnikiem Zagłębia jest Łukasz Rutkowski (3 punkty – wszystkie za asysty).

27.09.2014: KS Toruń HSA – HK Zagłębie Sosnowiec 4:5 (1:2, 0:2, 3:1)

28.09.2014: KS Toruń HSA – HK Zagłębie Sosnowiec 4:3 po dogr. (0:0, 1:0, 2:3)

O sporym pechu mogli wczoraj mówić hokeiści SMS-u I. W drugiej minucie sobotniego meczu przeciwko Stoczniowcowi, zawodnicy "20-tki" po jednej ze swoich akcji sygnalizowali zdobycie bramki. Arbiter główny, po dłuższej przerwie i analizie wideo gola jednak nie zaliczył. Ta decyzja kosztowała gospodarzy utratę punktów; przegrali bowiem 2:3. Niedzielny rewanż, zawodnicy Torbjorna Johanssona rozstrzygnęli już na swoją korzyść.

Komplet punktów w meczach z UKH Dębica wywalczył SMS II.

27.09.2014: SMS II Sosnowiec – UKH Dębica 7:1 (1:1, 2:0, 4:0)

27.09.2014: SMS I Sosnowiec – Stoczniowiec 2014 Gdańsk 2:3 (0:0, 0:3, 2:0)

28.09.2014: SMS I Sosnowiec – Stoczniowiec 2014 Gdańsk 6:4 (3:0, 0:3, 3:1)

28.09.2014: SMS II Sosnowiec - UKH Dębica 4:3 (1:2, 1:1, 2:0)