logo2

IL: 20-tka przegrywa z Toruniem
niedziela, 14 września 2014 21:12

W rozegranych awansem spotkaniach 1. ligi, SMS I Sosnowiec uległ dwukrotnie KS Toruń HSA.

O sobotniej porażce przesądziła trzecia tercja i bramki stracone w osłabieniu (strzelali je Mariusz Kuchnicki, Miłosz Lidtke oraz Jakub Gimiński).

Niedzielny rewanż do końca trzymał w napięciu, mimo, iż po pierwszej odsłonie nic tak ciekawego finiszu nie zapowiadało. Hokeiści z Torunia prowadzili już 3:0 i mieli wiele okazji na podwyższenie rezultatu. Kolejne fragmenty meczu to pogoń "dwudziestki" za przeciwnikiem i mozolnie odrabianie strat. W 33. minucie, Michała Plaskiewicza pokonał Denis Kuraś, a na dwie i pół minuty syreną, kontaktowego gola w podbramkowym zamieszaniu zdobył Łukasz Krzemień. Więcej bamek w tym spotkaniu nie oglądaliśmy.

W następny weekend, SMS I, jako formalny gospodarz, podejmie HK Zagłębie Sosnowiec. Sobotni mecz rozpocznie się o godz. 18:00., niedzielny rewanż - o 17:00.

13.09.2014: SMS I Sosnowiec – KS Toruń HSA 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)

Strzały: 22-34

14.09.2014: SMS I Sosnowiec – KS Toruń HSA 2:3 (0:3, 1:0, 1:0)

Strzały: 27-36

SMS I: Studziński Czernik – Wsół, Musioł, Matusik, Krzemień, Kuraś, Horzelski, Zieliński, Dudkiewicz, Filip, Jarosz, Chorążyczewski, Falkenhagen, Jaworski, Skrodziuk, Gościński, Koczy, Krok, Gorzycki, Bichta, Goździewicz, Nowak,
TORUŃ: Plaskiewicz – Gimiński, Mądrowski, Kalinowski, Kuchnicki, Bomastek, Lidtke, Gazda, Minge, Dzięgiel, Chrzanowski, Rodziewicz, Huzarski, Gościmiński, Winiarski, Pieniak, Skólmowski, Husak