Zagłębie wygrało w Sanoku
piątek, 19 września 2008 08:54

Hokeiści Zagłębia Sosnowiec odnieśli drugie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach PLH. Nasz zespół pokonał na wyjeździe KH Sanok (5:3). Spotkanie z wysokości trybun obserwowało blisko dwa tysiące widzów. Dość częste wizyty w boksie kar sprawiły, że w pierwszych minutach Sosnowiczanie głownie się bronili. W 7.minucie gry, prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Roman Gurican. Zagłębie wyrónało 10 minut później po strzale Jarosława Kuca, a na przerwę podopieczni Josefa Zavadila schodzili już z jednobramkową przewagą.

Tuż po wznowieniu gry, kolejną bramkę zdobył Marcin Jaros. Reakcja szkoleniowca sanockiej ekipy była natychmiastowa. Jozef Contofalsky posłał między słupki Łukasza Jańca, ale i on w końcu skapitulował. Na 12 min. przed końcem, Zagłębie prowadziło 4:1 i nic nie wskazywało na to, żeby w tym meczu mogło się cokolwiek zmienić. Kilka chwil później, Tomasza Jaworskiego pokonali jednak Roman Mucha i Robert Kostecki.

Przez ostatnie minuty, zespół z Sosnowca nerwowo spoglądał na zegar. Ostateczne zwycięstwo zapewnił gościom Anton Lezo, który wykorzystał błąd Kamila Kapicy.