MP Juniorów: na pożegnanie klęska z Sanokiem
środa, 08 kwietnia 2015 19:04

W swoim drugim spotkaniu na mistrzostwach Polski juniorów starszych, UKS Zagłębie przegrał wysoko z Ciarko PBS Bank Sanok (0:6). Tym samym, sosnowiczanie pozbawili się szans na medal i zakończyli udział w turnieju.

Pierwsza tercja nie wskazywała na taki obrót spraw. Gospodarze mieli więcej z gry, częściej i groźniej atakowali bramkę przeciwnika. Bramki jednak nie zdobyli, a w kolejnych odsłonach zdominowali już hokeiści z Sanoka. Wynik spotkania w 28. minucie otworzył Maciej Bielec, wykorzystując podwójną przewagę swojego zespołu. Autorami pozostałych trafień byli: Konrad Ćwikła, Piotr Naparło, Łukasz Siuty, Krzysztof Drąg i Kamil Szporna.

Po dzisiejszych spotkaniach poznaliśmy trójkę półfinalistów. Przepustki do półfinału zapewniły już sobie ekipy z Torunia i Sanoka. Po zwycięstwie nad Unią Oświęcim (5:1), awans do strefy medalowej wywalczył też MMKS Podhale Nowy Targ.

Ostatniego półfinalistę wyłoni jutrzejszy pojedynek Unii z Jastrzębiem.